WATER+ART, geliştirilmiş bilgisayar programı sayesinde;

Su ile yazı yazabilen, Grafik oluşturabilen, Hazır çizim ve logoları yine aynı şekilde su ile dökebilen, dijital grafik su perdesidir.

Farklı özelliklere sahip WATER+ART dijital grafik perdeleri ile klasik havuz ve şelale kavramları bambaşka boyutlar kazanmaktadır.

WATER+ART, aynı zamanda water printer olarak da tanımlanmaktadır. Yazıcı mantığı ile hareketle yazılmak ve ifade edilmek istenen her şey su ile yazılabilir.

WATER+ART Teknik Özellikleri

WATER+ART manifold, havuz, ışıklandırma , pompa ve havuz grubu olmak üzere 4 bölümden oluşur.

WATER+ART metre başına 40 adet solenoid valf ile donatılmıştır.

Valfler WATER+ART için özel olarak tasarlanmış olup, milisaniye (saniyenin 1000’de 1’i) hassasiyetinde tepki verebilen, ileri teknoloji ürünü valflerdir.

WATER+ART üzerindeki valfler düşük güçlüdür, 12V DC doğru akım ile çalışırlar. Böylece cihaz çok elektrik harcamaz ve düşük akım sayesinde daha güvenlidir.

WATER+ART I kontrol eden kontrol kartları özel olarak imal edilmişlerdir ve manifold grubu üzerinde yer alırlar.

WATER+ART kendi havuz sistemine sahiptir. Ancak istenildiği takdirde mevcut bir süs havuzu veya yüzme havuzunun üzerine dahi yerleştirilebilir.

WATER+ART kendi filtre ve pompa sistemine sahiptir. Suyu devir daim ederek kullandığından fazladan su harcamaz.

WATER+ART standart olarak düz bir hat şeklinde imal edilir. Ancak istenildiği takdirde, eğrisel bir hat üzerine veya çember şeklinde yapılabilir, özel tasarımlara uygulanabilir.

WATER+ART ile kullanılan su, özel kimyasallar yardımı ile yosunlaşmaya ve donmaya karşı korunur. Özel uygulamalarda su renklendirilebilir veya morötesi ışık altında parlaması sağlanabilir.

WATER+ART kendine özgü özel yazılımı ile bir PC’ye sürekli bağlı olarak veya önceden programlanarak PC’den bağımsız dahi çalışabilir. Uzaktan kontrol edilebilir; çalıştırma, durdurma ve program yükleme gibi işlemler yapılabilir.

Program Windows XP ve üzeri versiyonlarda çalışır. Şekil, desen ve yazıları oluşturmak için Windows ile beraber ücretsiz gelen “paint” programı veya herhangi bir grafik düzenleyici program kullanılabilir.

Cihazın hangi sıcaklık aralığında çalışacağı programlanabilir. Böylece program, ortam sıcaklığı kritik seviyelere geldiğinde, cihazı otomatik olarak kapayarak, emniyete alır.

- Programın zamanlama özelliği sayesinde hangi günlerde, hangi saatler arasında çalışacağı programlanabilir. Böylece cihaz, tam otomatik olarak tüm sistemini kontrol ederek çalışabilir.

Program içinde cihaza ait tüm çalışma dinamiği ayarları mevcuttur. En net görüntüyü oluşturmak için burada ki ayarlar kurulum esnasında değiştirilebilir.